.
شماره منبع تيتر تاريخ نمایش
94116 ایران اکونومیست اختلال در ۵ مرکز مخابراتی به دلیل کابل برگردان
عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابل در مراکز مخابرات شهید دستغیب، شهدای مرصاد پاکدشت، شهید عرب سرخی، پیام نور، حافظ از تاریخ اول مرداد ماه آغاز می شود.
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه تهران، با اجرای عملیات مذکور ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات شهید دستغیب با پیش شماره های 2239، 2270 الی 2275، 2685 در محدوده امام زاده قاسم، میدان شناسا، میدان آبک به مدت سه روز دچار اختلال خواهد شد.

همچنین در مرکز مخابرات شهدای مرصاد پاکدشت با پیش شماره های 3601 الی 3604، 3644 در محدوده بلوار شهدای رحیمی، بلوار سپاه، خیابان های علی ابن ابیطالب (ع)، فرهنگسرا و در مرکز مخابرات شهید عرب سرخی با پیش شماره های 3337 الی 3339، 3374 الی 3377 در محدوده بلوار شهید بروجردی( شهرزاد)، بلوار قدس، علی اکبر دهخدا شمالی، یگانه، دولت آباد به مدت سه روز با اختلال همراه خواهد بود.

در مرکز مخابرات پیام نور با پیش شماره های 4440 الی 4449، 4460 الی 4462، 4427، 4429، 4489، 4604 در محدوده بلوار کمالی، خیابان فتح، دره پونک، نیایش حداکثر به مدت 3 روز دچار اختلال می شود.
 
بر اساس همین گزارش با اجرای عملیات کابل برگردان ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات حافظ از ساعت 2 بامداد به مدت 4 ساعت با اختلال همراه است.
1396/04/31 1
94115 ایسنا- فارس- ایتنا رد شایعه انتقال سرورهای تلگرام به ایران

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شایعه پذیرفتن تلگرام مبنی بر پذیرفتن انتقال سرورهایش به تلگرام را رد کرد.

به گزارش ایسنا، نصرالله جهانگرد در حاشیه بازدید از الکامپ درباره شایعه انتقال سرورهای تلگرام به ایران گفت: شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده که ارائه‌دهندگان خدمات خارجی باید به خود کشور منتقل شوند. بر همین اساس ما مذاکره‌ای با شرکت‌های خارجی انجام می‌دهیم که به ایران بیایند.

وی در پاسخ به اینکه آیا تلگرام پذیرفته سرورهایش را به ایران منتقل کند، اظهار کرد: ما بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی از تلگرام درخواست کردیم که سرورهایش را به داخل منتقل کند. بنابراین افرادی که مذاکره می‌کنند باید نتیجه آن را اعلام کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه وزارت ارتباطات مسوول مذاکره با تلگرام است، ادامه داد: این مذاکره آغاز شده و امیدواریم که بتوان از آن نتیجه گرفت.

همچنین محمود واعظی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ درباره اخبار مبنی بر انتقال سرورهای تلگرام به ایران اظهار کرد: رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفته‌اند که ما برای انتقال سرورهای تلگرام به ایران در حال مذاکره هستیم. اما تاکنون هیچ اقدام علمی انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در شورای عالی فضای مجازی به ما تکلیف شد که با تلگرام برای انتقال سرورهایش به ایران مذاکره کنیم. مذاکراتی انجام شده و برروی کلیات توافق شده است. اما درباره نحوه بهره‌برداری و چارچوب موجود، این مذاکرات ادامه دارد و به محض اینکه به نتیجه برسیم، آن را اعلام خواهیم کرد.

واعظی در پاسخ به اخباری مبنی بر ضرب‌الاجل شورای عالی فضای مجازی به وزارتخانه برای مذاکره با اینستاگرام، گفت: ضرب‌الاجلی داده نشده، بلکه در یک جلسه تفاهم کردیم اکنون که شورای عالی فضای مجازی اجازه داده، ما به شبکه‌های اجتماعی در داخل کشور که تعداد زیادی کاربر دارند، اجازه فعالیت دهیم. با آنها مذاکره کرده تا ملاحظات و مقررات موجود از جمله مسائل اخلاقی را رعایت کنند. در غیر این صورت تصمیم دیگری در مورد آنها گرفته خواهد شد.

1396/04/31 1
94114 ایسنا محمود واعظی اعلام کرد اقدامی برای انتقال سرورهای تلگرام انجام نشده/خداحافظی با وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از توافق کلی با تلگرام برای بهره‌برداری از این شبکه اجتماعی خبر داد و گفت: ما برای انتقال سرورهای تلگرام به ایران مذاکره کردیم اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نپذیرفته است.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ درباره اخبار مبنی بر انتقال سرورهای تلگرام به ایران اظهار کرد: رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفته‌اند که ما برای انتقال سرورهای تلگرام به ایران در حال مذاکره هستیم. اما تاکنون هیچ اقدام علمی انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در شورای عالی فضای مجازی به ما تکلیف شد که با تلگرام برای انتقال سرورهایش به ایران مذاکره کنیم. مذاکراتی انجام شده و برروی کلیات توافق شده است. اما درباره نحوه بهره‌برداری و چارچوب موجود، این مذاکرات ادامه دارد و به محض اینکه به نتیجه برسیم، آن را اعلام خواهیم کرد.

واعظی در پاسخ به اخباری مبنی بر ضرب‌الاجل شورای عالی فضای مجازی به وزارتخانه برای مذاکره با اینستاگرام، گفت: ضرب‌الاجلی داده نشده، بلکه در یک جلسه تفاهم کردیم اکنون که شورای عالی فضای مجازی اجازه داده، ما به شبکه‌های اجتماعی در داخل کشور که تعداد زیادی کاربر دارند، اجازه فعالیت دهیم. با آنها مذاکره کرده تا ملاحظات و مقررات موجود از جمله مسائل اخلاقی را رعایت کنند. در غیر این صورت تصمیم دیگری در مورد آنها گرفته خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای دولت الکترونیکی، اظهار کرد: در سال‌های گذشته زحمات زیادی کشیده شده از نظر زیرساخت و برنامه‌های مختلف و پلت فرم‌های مختلف که در اختیار مردم قرار گرفته است. برای این که مردم راحت‌ تر بتوانند از خدمات موجود استفاده کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در تهران و بسیاری از کلانشهرها مردم به دلیل بزرگ شدن شهرها و ترافیک، گرفتاری‌های زیادی دارند. ما به دنبال این هستیم مراجعه حضوری مردم را کاهش دهیم به طوری که آنها برای انجام یک فعالیت مشخص، تنها به یک دستگاه مراجعه کنند و آن هم به صورت مراجعه از طریق سیستم.

واعظی با بیان این که دستگاه‌هایی که باید به دولت الکترونیک اضافه شوند، افزود: دستگاه‌هایی که مراجعه حضوری به آنها زیاد است، در فاز اول شناسایی شده‌اند و ما در فاز اول دولت الکترونیک آنها را به‌هم متصل می‌کنیم. در فاز دوم نیز بستری برای سایر دستگاه‌ها فراهم می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خاطر نشان کرد: همزمان با فعالیت در دولت الکترونیکی، پلت فرمی توسط دانشگاه شریف به نام همراه آماده شده تا همه بتوانند روی موبایل خود از آن استفاده کنند.

کاهش رانت با دولت الکترونیک

وی با تاکید بر تسهیل زندگی افراد و همچنین کاهش رانت با استفاده از دولت الکترونیکی، اظهار کرد: دولت الکترونیکی از رانت، تبعیض، جعل و اقداماتی که امروزه با استفاده از کاغذ انجام می‌شود جلوگیری می‌کند. همچنین با توجه به این که بسیاری از اقدامات اداری بدون مراجعه حضوری انجام می‌شود، جلوی فساد نیز گرفته خواهد شد.

واعظی با بیان این که ما در دولت اعتقاد داریم خود مردم می‌دانند راه درست چیست و براساس آن انتخاب می‌کنند، ادامه داد: وظیفه دولت این است که آگاه سازی انجام داده و اطلاعات درست در اختیار مردم قرار دهند. بدین ترتیب مردم خودشان راه درست را انتخاب می‌کنند. امروزه پلت فرم‌های متعددی برای کارهای متفاوت وجود دارد و فیلتر کردن آنها راه چاره نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه خاطر نشان کرد: البته سیاست دولت این است با آن دسته از سایت‌هایی که محتوای غیراخلاقی دارند باید از نظر امنیتی و یا دچار مشکل هستند برخورد شوند. همچنین خواست مردم است که جلوی سایت‌هایی که ضد دین و یا ضد اخلاق هستند گرفته شود، اما نمی‌توان سلیقه شخصی را در بستن سایت‌ها اعمال کرد.

واعظی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد

وی در ادامه در پاسخ به این که او در دولت دوازدهم در وزارت ارتباطات نخواهد بود، اظهار کرد: احتمالا در دولت دوازدهم حضور خواهم داشت، اما در جایگاه دیگری خواهم بود.

1396/04/31 4
94111 وایمکس نیوز معرفي آخرين دستاوردهاي شرکت مخابرات ايران در بيست و سومين نمايشگاه الکامپ

شرکت مخابرات ايران با هدف معرفي آخرين دستاوردهاي خود در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات در بيست و سومين نمايشگاه بين المللي الکامپ تهران حضور يافت.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شرکت مخابرات ايران، معرفي پرتال تجاري شرکت مخابرات ايران، معرفي و فروش سرويس تانوما (تار نوري مخابرات ايران) و نيز معرفي شتاب دهنده ايده هاي مخابرات ايران (شاما) از جمله مهمترين دستاوردهايي است که در الکامپ بيست و سوم در سالن 7 ارائه شده است.

فروش اينترنت پرسرعت، خدمات الکترونيک و پرداخت الکترونيکي قبوض، پشتيباني مرکز تماس 2020 و ارائه سرويس هاي جديد IPTV از ديگر خدماتي است که توسط مخابرات عرضه شده است.

1396/04/31 1
94109 ایلنا- فاوا نیوز اپراتور چهارم تلفن همراه به بازار نخواهد آمد/ اپراتور‌ها را به دقت رصد می‌کنیم/ نوع استفاده از اینترنت تغییر کرده است

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت:‌ فعلا صلاح ندیدیم اپراتور‌های تلفن‌های همراه افزایش پیدا کند و اپراتور چهارمی به بازار نخواهد آمد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایلنا، سید محمود واعظی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، درباره طرح افزایش اپراتورهای تلفن‌های همراه گفت: ‌تعداد اپراتورهای تلفن همراه افزایش پیدا نخواهد کرد.
او در ادامه افزود: در حال سه اپراتور تلفن همراه در کشور فعال هستند؛ پیشنهاد برای فعالیت اپراتور چهارم هم داده شد اما با توجه به این که ۶۰ میلیون مشترک داریم فعلا صلاح دیدیم اپراتور‌ها افزایش پیدا نکند.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات خاطر نشان کرد: برای افزایش تعداد اپراتورهای کار کار‌شناسی ۱۰ ماهه با حضور کار‌شناسان صورت گرفت و نتیجه آن شد که اپراتور چهارمی به باراز وارد نشود زیرا در حال حاضر تنظیمات را بر هم می‌زند.
او در ادامه افزود: به جای اضافه کردن اپراتور‌ها به برخی از آن‌ها اجازه دادیم که از بستر شبکه‌های مجازی برای فعالیت استفاده کنند.
واعظی در پاسخ به این سوال که مصرف کنندگان بسته‌های اینترنت اپراتور‌ها تلفن همراه از وضعیت موجود ناراضی هستند و معتقدند بر خلاف قیمت‌های بالا خدمات مناسبی ارائه نمی‌شود گفت: بله مردم ما این گله را دارند که خدمات اینترنت از سوی اپراتورهای تلفن همراه با هزینه‌های که دریافت می‌کنند یکسان نیست باید بگویم که ما در شرکت مخابرات این بخش از فعالیت اپراتور‌ها را به دقت زیر نظر داریم.
او در ادامه افزود: نرم افزاری طراحی شده است تا مشترکین استفاده از خدمات اینترنت میزان استفاده خود را دریافت کنند.
او در ادامه تشریح کرد: گفته می‌شود که بسته‌های اینترنت اپراتورهای تلفن همراه زود‌تر آن‌چیزی که به نظر می‌رسد تمام می‌شود، در این باره باید یاد آوری کنم که نوع استفاده مشترکین نسبت به چندین سال قبل تغییر کرده است، شما در گذشته با سرعت ۱۲۸ شاید به زحمت می‌توانستید ۱۰ صفحه از یک کتاب را دانلود کنید اما دیگر چنین نیست شما امروز می‌توانید یک بازی فوتبال ۹۰ دقیقه‌ای را به صورت زنده از طریق شبکه اینترنت نگاه کنید.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ادامه داد: در حال حاضر مشترکین خودشان هم متوجه نیستند که چگونه با این سرعت‌های بالا از خدمات نت استفاده می‌کنند.
واعظی با اشاره با این خدمات اینترنت با گذشته متفاوت شده است و رصد بر عملکرد اپراتور‌ها به صورت دقیق صورت می‌گیرد گفت: به مردم اطمینان خاطر می‌دهم که تمامی فعالیت‌های اپراتورهای تلفن‌های زیر نظر ماست و اگر جایی خلافی صورت بگیرد برخورد خواهیم کرد.

1396/04/31 1
94108 تسنیم شاهراه شبکه ملی اطلاعات برفراز برج میلاد

سایت مخابراتی برج میلاد و فاز اول دیتاسنتر ملی با حضور وزیر ارتباطات و شهردار تهران به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با افتتاح این پروژه از این پس مجموعه فعالیت های مخابراتی به صورت کاملا متمرکز و یکپارچه در پایتخت انجام می شود.

مقاوم بودن سازه برج میلاد در برابر زلزله هشت ریشتری این امکان را فراهم می کند که در زمان بحران از اطلاعات مفید این شبکه استفاده شود.

کمک به بی سیم های  امدادی - انتظامی، جمع آوری تعدادی از دکل های مخابراتی تهران و کاهش آلودگی فرکانس در سطح پایتخت از مهمترین مزایای این سایت مخابراتی است.

این سایت مخابراتی در ارتفاع 284 متری از سطح زمین با مساحت تقریبی 900 مترمربع در طبقه هشتم راس برج میلاد واقع شده است.

سایت مخابراتی برج میلاد و فاز اول دیتا سنتر ملی در راستای فاز سوم شبکه ملی اطلاعات با هدف ارتقاء خدمات و بهبود کیفیت براساس برون سپاری به بخش خصوصی ( یک شرکت خصوصی ) واگذار شده است.

1396/04/31 1
94107 فارس- سیتنا- مهر- آی تی آنالیز- فاوا نیوز- ایتنا- اقتصاد ایران آنلاین- ایلنا-اطلاعات معاون وزیر ارتباطات در پاسخ به فارس خبر داد تلگرام انتقال سرور به ایران را پذیرفت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به فارس گفت: تلگرام انتقال سرور به ایران را پذیرفته و با مصوبه شورای عالی فضای مجازی، شبکه‌های بین‌المللی که می‌خواهند در ایران کار کنند، باید سرورشان را به ایران بیاورند و برای این کار به آنها مهلت می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبری در نمایشگاه الکامپ بیست و سوم در پاسخ به سؤال فارس، گفت: طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی، شرکت‌های بین المللی که می‌خواهند در ایران کار کنند، باید سرورشان به داخل ایران بیاید که برای این کار، به آنها زمان و مهلت می‌دهیم و به دلیل همین الزام، تلگرام پذیرفته که بیاید، در غیر این صورت مشمول سیاست‌های مصوب خواهند شد. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پیرو این مصوبه که آیا درباره فیلتر شدن شبکه‌های جدیدی تصمیم‌گیری شده، گفت: در جریان نیستم. 

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه بسته شدن استارتاپ‌هایی که در بستر تلگرام مبادله پول انجام می‌دادند، گفت: مبادله پول روی تلگرام انجام نمی‌دهیم. 

* گزارش فاز 3 شبکه ملی اطلاعات به شورای عالی فضای مجازی ارائه می‌شود

جهانگرد از برگزاری دو نمایشگاه الکامپ و تلکام به طور همزمان در سال آینده و احتمالاً در همین زمان الکامپ خبر داد. 

وی درباره وضعیت پروژه موتورجستجوهای بومی گفت: هم‌اکنون دو موتور جستجوی فارسی‌جو و یوز، 4 میلیارد صفحه فارسی را جستجو می‌کنند که پس ز این مرحله به دنبال بسترهای اقتصادی برای پایداری این سرویس‌ها هستیم. 

جهانگرد درباره اینکه آیا اقدامات وزارت ارتباطات درباره شبکه ملی اطلاعات مورد تأیید شورای عالی فضای مجازی است، گفت: در طول اجرای دو فاز شبکه ملی اطلاعات دو بار به شورای عالی گزارش دادیم و گزارش فاز سوم که به زودی افتتاح می‌شود را نیز ارائه می‌کنیم و در مجموع با مرکز علمی ارتباط دائم داریم. 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سؤالی درباره اینکه مدیرعامل شرکت زیرساخت از عدم همکاری دستگاه‌ها به شبکه ملی اطلاعات انتقاد کرده، گفت: به نظرم نمی‌آید مطلب درست منتقل شده است. در ایران چیزی غیر از شبکه ملی اطلاعات نداریم و همه مبادلات اطلاعات در بستر شبکه ملی اطلاعات است، به نظرم صحبت آقای جهرمی درباره ترافیک سوئیچ تبادل اطلاعات تهران بوده که برخی می‌خواهند مستقیم به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند و برخی خواهان اتصال از طریق IXP هستند. 

وی گفت: انتظار می‌رود مطالعه در این زمینه بیشتر شود و هر مطلبی بیان نشود. 

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره دغدغه برخی کاربران از عنوان اینترنت ملی که به اشتباه در گذشته برای شبکه ملی اطلاعات استفاده می‌شد، گفت: این سؤال خیلی کهنه است و این دغدغه اکنون برطرف شده است. 

*آغاز به کار دولت موبایلی تا دو روز دیگر 

جهانگرد در مورد اقدامات این سازمان در مورد اجرای دولت الکترونیک گفت: توسعه دولت الکترونیک دارای دو بخش متمرکز (تأمین استانداردها و برنامه‌ها) با متولی‌گری شورای اجرای فناوری اطلاعات و بخش دوم اجرا در دستگاه‌ها است. 

وی گفت: در بخش دوم 8 پروژه تعریف شده که فاز مقدماتی موبایل گاورمنت (دولت موبایلی) به عنوان یکی از این پروژه‌ها طی دو روز آینده اعلام می‌شود و همه خدمات دولت الکترونیک روی موبایل قابل دریافت خواهد شد. 

جهانگرد افزود: 2 هزار مجوز در نظام اداری ایران وجود دارد که بروکراسی ایران ترکیبی از این مجوزهاست که با طرح پایش مجوزهای کسب و کار، صدور مجوزها وارد فاز الکترونیکی شدن و یکپارچه‌سازی می‌شود. 

رئیس سازمان فناوری اطلاعات همچنین از اتصال کارپوشه ملی ایرانیان به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات خبر داد و گفت: داده‌ها در کارتابل قرار می‌گیرد و به این طریق اسناد حفظ و امنیت می‌شوند و از بین نمی‌روند. 

* تحریم ارائه خدمات میزبانی به سایت‌های ایرانی از سوی آمریکا اعلام نشده

جهانگرد در پاسخ به سؤالی درباره رونق اپلیکیشن‌نویسی در ایران و نظارت بر آنها گفت: در بخش ماهر سازمان فناوری اطلاعات ایران، خدمات تست و ایمن‌سازی برای اپلیکیشن‌ها فراهم است و شورای عالی فضای مجازی، نظارت بر اپلیکیشن‌ها را تأکید کرده است. 

وی ادامه داد: 140 هزار اپلیکیشن در ایران نوشته شده که بسیاری از آنها از بستر اطلاعاتی دولتی باید استفاده کنند و معتقدیم اگر دولتی‌ها اطلاعات خود را آزاد کنند، اپلیکیشن بیشتری نوشته خواهد شد. 

جهانگرد در پاسخ به سؤالی درباره اعمال محدودیت برای برخی سایت‌های ایرانی که در خارج هاست می‌شوند، توسط سرویس‌دهنده هاست خارجی گفت: خبر رسمی از این موضوع ندارم، اما به طور کلی همواره سایت‌هایی که اطلاعات خود را در آمریکا هاست می‌کردند مشکل داشتند و گاهی که سرویس‌دهنده نمی‌توانست پول خود را بگیرد، از ارائه سرویس خودداری می‌کرد که شاید این اتفاق نیز در همین موضوع رخ داده و سیاست کلی درباره تحریم در این بخش اعلام نشده است.

 

1396/04/31 3
94103 جهان صنعت استقبال چشمگیر استارت آپ ها از بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ تهران؛ فرصت اشتغالزایی در فضای مجازی

بیست‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک و کامپیوتر با عنوان الکامپ2017 که بزرگ‌ترین نمایشگاه تاریخ صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور نیز محسوب می‌شود، دیروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد و تا 2 مردادماه برقرار است و بازدیدکنندگان می‌توانند از ساعت 10 تا 18 از آن بازدید کنند. نمایشگاه امسال از نظر متراژ بزرگ‌ترین نمایشگاه الکامپ است که تاکنون برگزار شده است.
آیین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور و ناصر علی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، در محل ورودی سالن 8 و 9 که به استارت‌آپ‌ها اختصاص یافته است، برگزار شد.
استقبال مردم خوب بود
در ساعات اولیه بازدید، این نمایشگاه شاهد حضور انبوه بازدیدکنندگانی از سراسر کشور بود که این حجم استقبال از مردم خیابان‌های اطراف و ورودی نمایشگاه را تحت تاثیر قرار داد به طوری‌که با ترافیک شدید در خیابان‌های منتهی به ورودی نمایشگاه بین‌المللی تهران همراه شد و بار دیگر یادآور شد ورودی این نمایشگاه ظرفیت همزمان برپایی دو نمایشگاه الکامپ و تلکام را ندارد.
در این نمایشگاه بیش از ۸۰۰ شرکت داخلی و خارجی از ۲۰ کشور جهان در فضایی بالغ بر ۶۰ هزار مترمربع (۳۲ هزار مترمربع فضای مفید نمایشگاهی) آخرین خدمات، محصولات و دستاوردهای خود را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه می‌دهند. در همین حال در این نمایشگاه سالنی نیز به موضوع اشتغال اختصاص یافته است.آن‌طور که غرفه‌داران به خبرنگار ما گفته‌اند استقبال از نمایشگاه امسال در مقایسه با سال گذشته چشمگیر بود و در همان ابتدای بازگشایی، بازدیدکنندگانی از استان‌ها و کلانشهرهای مختلف مانند شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز در نمایشگاه حضور داشته‌اند.
در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای صنعت الکترونیک و رایانه، اعم از سخت‌افزار و نرم‌افزار هر سال در نمایشگاه الکامپ برای علاقه‌مندان به نمایش درمی‌آید. نمایشگاهی که هر سال برگزاری آن با برخی انتقادات و البته امیدواری‌هایی نسبت به بهبود روند برگزاری‌اش نسبت به سال‌های گذشته همراه می‌شود. سال گذشته الکامپ ۲۲ از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد اما یکی از خواسته‌های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از زمانی که مسوولیت برگزاری الکامپ را برعهده گرفت، تغییر زمان برگزاری این نمایشگاه از پاییز به تابستان به دلیل مشکلات مربوط به کمبود فضا و ترافیک موجود بود که این اتفاق در الکامپ ۲۳ امسال رخ داد.اگر چه الکامپ بیست‌وسوم برخلاف معمول سال‌های گذشته بدون مراسم افتتاحیه آغاز به کار کرد اما قرار است که مراسم اختتامیه داشته باشد.
فعالیت هزار استارت‌آپ در ایران
فیروزآبادی پس از افتتاح سالن سی‌وهشت نمایشگاه که به استارت‌آپ‌ها اختصاص دارد از فعالیت هزار استارت‌آپ در ایران خبر داد و گفت: اگرچه شش هزار از 34 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی به استارت‌آپ‌ها اختصاص یافته اما درخواست فضای بیشتری دارند.
وی گفت: زنجیره تولید محتوا در کشور درحال تکمیل است و در این زنجیره استارت‌آپ‌ها نیاز به حمایت بیشتری دارند.
وی تاکید کرد: دولت باید در حوزه دولت الکترونیک جایگاه نامطلوب فعلی خود را در جهان ارتقا دهد.
الکامپ فرصتی برای حل مشکلات صنعت
همچنین ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در حاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: نمایشگاه الکامپ فرصتی برای حل مشکلات صنعت و ایجاد فضای توسعه اقتصادی است. به همین دلیل در تکمیل زنجیره کارآفرینی که در سال‌های گذشته با حمایت از استارت‌آپ‌ها آغاز شد، امسال سالن اشتغال راه‌اندازی شد.وی افزود: افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات که از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم است نیز در الکامپ امسال اتفاق خواهد افتاد و این پروژه در روز یکشنبه (۱ مرداد) به طور رسمی افتتاح خواهد شد.طبق توضیحات رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درباره وضعیت پیش‌ثبت‌نام‌ها، بیش از ۶۱۱ مجموعه در مرحله پیش‌ثبت‌نام الکامپ بیست‌وسوم تقاضای خود را اعلام کرده‌اند که در مجموع با احتساب فضاهای داخلی و بیرونی ۶۳ هزار متر به ثبت رسیده است که از این مقدار ۵۸ هزار متر ریالی است و پنج هزار و ۳۰۰ متر تقاضای ارزی داده شده علاوه برآن هشت هزار متر فضای بیرونی، پیش‌ثبت‌نام شده است.
همچنین راه‌اندازی سالن اشتغال (HR Market) برای نخستین بار در الکامپ ۲۳، حضور بازیسازها برای دومین بار و استارت‌آپ‌ها برای سومین بار از دستاوردهای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان متولی برگزاری الکامپ اعلام شده است.
ترافیک سنگین در ورودی نخستین روز نمایشگاه الکامپ
ادغام دو نمایشگاه الکامپ و تلکام نیز از مسایلی است که هر ساله در زمان برگزاری این نمایشگاه‌ها مطرح می‌شود. طبق برخی اظهارات گفته می‌شود با توجه به محتوای تقریبا مشترک هر دو نمایشگاه و جلسه‌ای که مسوولان وزارت ICT، صنعت و معدن و سازمان نظام صنفی برگزار شده، شاید این اتفاق دوباره در سال ۹۷ رخ دهد و هر دو نمایشگاه به صورتی یکپارچه در کنار هم قرار گیرند.
در حالی‌که از پیش اعلام شده بود نمایشگاه امسال افتتاحیه رسمی ندارد، در روز نخست نمایشگاه ترافیک سنگینی در ورودی نمایشگاه ایجاد شده بود. ایجاد این ترافیک سنگین در حالی است که از سال 97 با تلاش مسوولان مقرر شد دو نمایشگاه الکامپ و تلکام همزمان برگزار شوند که هر دو نمایشگاه از پربازدیدترین نمایشگاه‌های کشور هستند.
شرایط دیروز خیابان سئول بار دیگر یادآوری می‌کند که این خیابان هرگز ظرفیت ادغام الکامپ و تلکام را ندارد و برگزاری همزمان هر دو نمایشگاه با وجود فضای نمایشگاهی کافی از نظر ظرفیت ورودی‌ها امکان‌پذیر نیست.
حضور 340 استارت‌آپ از سراسر کشور
در الکامپ امسال برای سومین سال متوالی، استارت‌آپ‌ها با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای حضور دارند و ۳۴۰ استارت‌آپ از سراسر کشور در فضایی بالغ بر هفت هزار مترمربع امکان معرفی کسب‌وکار نوپا و محصولات و توانمندی‌های خود را دارند و می‌توانند با منتورها (مربیان و افراد باتجربه حوزه کسب‌وکار) ملاقات کرده یا سرمایه‌گذاران را جذب کنند.در الکامپ ۲۲، استارت‌آپ‌هایICT برای دومین سال پیاپی حضور داشتند. تعداد این شرکت‌های نوپا که در اولین حضور خود در الکامپ بیست‌ویکم، ۸۰ شرکت بودند به ۲۵۰ مورد رسید و مقرر شد طرح‌های برتر در پایان نمایشگاه و پس از ارزیابی داوران به نمایشگاه سبیت آلمان اعزام ‌شوند اما در این دوره و بنا بر اعلام مسوولان، توجه ویژه‌ای به استارت‌آپ‌ها در نمایشگاه شده است.
حضور شرکت های داخلی و خارجی در کنار هم
در نمایشگاه سال گذشته در بخش خارجی و بین‌الملل سه پاویون از کشورهای چین، تایوان، کره حضور یافتند. یک هیات ۶۰ نفره از مالزی نیز از الکامپ بازدید کرد. همچنین بنا بر اعلام، سبیت آلمان که از مهم‌ترین نمایشگاه‌های IT دنیاست، با الکامپ همکاری‌ رسمی داشت.
این روند طبق آنچه اعلام شده برای الکامپ ۲۳ نیز برقرار است و قرار شده بیش از ۲۰ کشور خارج از کشورهای چین، ژاپن، دانمارک، آمریکا و روسیه حضور یابند و چند کشور نیز خود به صورت رسمی در این نمایشگاه حاضر شوند. همچنین توسط سازمان نصر، با برخی کشورهای اروپایی از جمله آلمان برای جذب سرمایه خارجی به منظور رونق تولیدات شرکت‌های داخلی رایزنی‌هایی شده است.
مجموع شرکت‌های حضوریافته در الکامپ ۲۲ با حضور استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های بازی‌سازی، پایون استان‌ها و سایر شرکت‌های داخلی و خارجی به بیش از ۶۰۰ شرکت رسید. حضور شرکت‌های تولیدکننده بازی‌های رایانه‌ای تحت عنوان الکام‌گیمز برای نخستین بار در الکامپ ۲۲ انجام شد و امسال نیز این بخش دومین تجربه خود را خواهد داشت و همچنین بخش مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در سطح ملی به آن افزوده خواهد شد.
نخستین همایش رسمی الکامپ
از طرفی، نخستین همایش رسمی الکامپ نیز امسال با عنوان «آینده اقتصاد فناوری اطلاعات» یکم مردادماه در حاشیه نمایشگاه برگزار شده و قرار است مدیران ارشد وزارت ارتباطات و مدیران عامل شرکت‌های بزرگ فاوای کشور، درباره آینده هشت محور تجارت الکترونیکی، اینترنت، اپلیکیشن، استارت‌آپ، اپراتورها، بیگ دیتا، امنیت و شبکه بحث و تبادل نظر کنند.
اپلیکیشن ویژه نمایشگاه امسال نیز در دو نسخه بازدیدکنندگان و غرفه‌داران در دسترس قرار گرفته و علاقه‌مندان برای اطلاع از مکان غرفه‌ها و مسیریابی برای دسترسی به آنها، دریافت فایل‌های کاتالوگ و بروشور، ثبت‌‌نام هنگام بازدید و... از این اپلیکیشن بهره‌مند شوند. شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزاری و زیرساختی در حوزه ارتباطات و مخابرات هرساله در نمایشگاه المکامپ گردهم آمده و آخرین نوآوری‌ها و دستاوردهای خود را در این نمایشگاه عرضه می‌کنند که این امر باعث توسعه فعالیت شرکت‌ها و در برخی موارد همکاری‌های مشترک می‌شود همان‌طور که نشست‌های B2B نیز در حاشیه این نمایشگاه برای معرفی شرکت‌ها به یکدیگر و آغاز همکاری‌های مشترک برگزار می‌شود، با این حال میزان رضایتمندی شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه و ارائه خدمات و قراردادهای کاری منوط به پایان مدت بازدید و بررسی شرکت‌کنندگان است.

1396/04/31 1
94102 سیتنا آغاز فعالیت مرکز شتابدهی ایده های مخابرات ایران

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با اعلام آغاز فعالیت مرکز شتابدهی ایده های مخابرات ایران از فراخوان عمومی برای جذب ایده در این مرکز خبر داد.

به گزارش سیتنا، مهندس محمد رضا بیدخام هدف از ایجاد این مرکز را حمایت از شرکت های نوپا و سرمایه گذاری خطرپذیر برای ایده هایی دانست که توانایی رسیدن به محصول را ندارند.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: این مرکز با هدف مشارکت، تجاری سازی، تولید، اشتغال و سرمایه گذاری در مخابرات ایجاد شده است.

وی ادامه داد: مخابرات نسبت به دیگر مراکز شتابدهی ایده در کشور از مزیت های از جمله امکانات فنی و پشتوانه مالی برای حمایت از ایده ها برخوردار است.

بیدخام خاطرنشان کرد: با راه اندازی این مرکز اعتبار مناسبی در شرکت مخابرات برای حمایت از ایده ها در نظر گرفته شده است.

1396/04/31 2
94101 فارس فارس از مشکل همیشگی اینترنت در الکامپ گزارش می‌دهد الکامپ امسال بزرگتر و دور از فناوری/ جای خالی اینترنت در نمایشگاه فناوری

اولین و بزرگترین نقطه‌ ضعف هر ساله نمایشگاه الکامپ که امسال نیز بار دیگر خودنمایی کرد، نبود اینترنت برای بازدیدکنندگان و ضعف اینترنت برای غرفه‌داران است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، هر ساله یکی از مشکلات نمایشگاه الکامپ که نمایشگاهی فناورانه است، مشکل اینترنت بوده است. 

در حالی که در نمایشگاه‌های فناوری معتبر نقاطی مخصوص اینترنت رایگان برای بازدیدکنندگان وجود دارد، در الکامپ امسال نیز خبری از اینترنت برای بازدیدکنندگان نیست. 

این در حالی است که الکامپ امسال به روایت برگزارکننده از لحاظ متراژ، بزرگترین الکامپ تاکنون بوده است که رشد کمّی نمایشگاه هنوز منجر به به رشد کیفی و امکانات نمایشگاه نشده است. 

همچنین هر ساله غرفه‌داران نیز از ظرفیت اینترنت نمایشگاه که انحصاراً توسط شرکت سهامی نمایشگاه‌ها تأمین می‌شود گله‌مند هستند. 

در حالی که ارائه‌کننده اینترنت در بستر فیبر نوری که اینترنت تمامی نمایشگاه‌ها را تأمین می‌کند، از بسترسازی برای ارائه سرویس خوب به غرفه‌داران خبر داده که بسیاری از غرفه‌داران می‌گویند از اینترنت نمایشگاه استفاده نمی‌کنند زیرا بسیار ضعیف است و پاسخگوی نیاز آنها نیست.

1396/04/31 1
94098 ایسنا معاون وزیر ارتباطات تشریح کرد نقش شرکت‌های خصوصی در پروژه شبکه‌ ملی اطلاعات

معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تشریح نقش مهم شرکت‌های خصوصی در توسعه تصویب شبکه ملی اطلاعات این شرکت‌ها را حلقه‌ای مهم در تولید ارزش افزوده توصیف کرد.

محمد جواد آذری جهرمی- مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت - در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نقش شرکت‌های خصوصی در توسعه و تقویت شرکت ملی اطلاعات، اظهار کرد: شبکه ملی اطلاعات لایه‌های مختلفی در سطوح گوناگون دارد. نقش شرکت های FCP براساس پروانه شان در رابطه با خدمات دسترسی است که وظیفه فراهم آوردن دسترسی مردم به اینترنت را براساس تعرفه‌های مشخص دارند.

وی ادامه داد: برخی دیگر از شرکت‌های خصوصی به سمت ایجاد مراکز داده‌ای یا "دیتاسنتر"‌ها در رابطه با شبکه ملی اطلاعات رفته‌اند. همچنین برخی دیگر از این شرکت ها به سراغ تولید سیستم‌ها و پلت فرم‌های توزیع محتوا رفته‌اند که هر کدام از این شرکت‌ها بنابر پروانه‌های کسب شده خود در راستای پروژه ملی اطلاعات نیز فعالیت می‌کنند.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین بیان کرد: امروزه این شرکت‌ها برای رونق شبکه ملی اطلاعات نقش مهمی را ایفا می‌کنند، هرچند که این شرکت‌های FCP درآمدشان هزار میلیارد تومان در سال است که جمعا به اندازه شرکت رایتل هم نمی‌رسد، ولی در زنجیره ارزش حلقه مهم و تاثیرگذاری هستند.

در این باره همچنین معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی کشور گفته است: افتتاح سه فاز شبکه ملی اطلاعات، بهینه سازی شبکه موجود در کشور است تا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بتواند طرح اصلی شبکه ملی اطلاعات را ارایه و اجرایی کند.

عباس آسوشه با بیان این که در دوره‌ دوم شورای عالی فضای مجازی، جلسات کارشناسی و مدیریتی متعددی با دستگاه‌های متولی فضای مجازی برگزار شد، افزود: سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات خروجی این جلسات است. مطابق این سند شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور، بستر ارائه خدمات محتوایی از جمله دولت، آموزش، بهداشت و تجارت الکترونیک خواهد بود و نباید این خدمات را جزئی از شبکه ملی اطلاعات دانست.

به گفته معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی کشور باید تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط با شبکه ملی اطلاعات در کنار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کمک کنند تا با وفاق و هم افزایی ملی این شبکه محقق شود و در صورتی که منتظر اجرای آن صرفا توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشیم و پس از انجام آن به دنبال ارایه خدمات بر روی آن برویم شبکه ملی اطلاعات اجرایی نخواهد شد.

1396/04/31 4
94078 ایران اکونومیست- اتاق خبر ایجاد اختلال در ۴ مرکز مخابراتی تهران
عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابل در مراکز مخابرات جماران، شهید زارعی، شهدای چیتگر، شهرستان قدس از تاریخ 31 تیر ماه آغاز می شود.
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه تهران، با اجرای عملیات مذکور ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات جماران با پیش شماره های 2228، 2229، 2610 الی 2614، 2280 الی 2283 در محدوده پاسداران، تقاطع فرمانیه به مدت سه روز دچار اختلال خواهد شد.

همچنین در مرکز مخابرات شهید زارعی با پیش شماره های 4410 الی 4417، 4495 در محدوده آیت ا... کاشانی، فردوس غرب، بلوار شقایق، شهید ستاری و در مرکز مخابرات شهدای چیتگر با پیش شماره های 4418، 4419، 4478، 4479 در محدوده جاده مخصوص کرج، حد فاصل خیابان 49 الی 53 و در مرکز مخابرات شهرستان قدس با پیش شماره های 4681 الی 4689 در محدوده خیابان های دلگشا، ابریشم، شفق، مهستان حداکثر به مدت 3 روز با اختلال همراه است.
1396/04/31 2
94074 ایلنا جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی کشور خطاب به وزیر ارتباطات: خواستار «قرارداد دائم» با مخابرات هستیم/ دولت تدبیر و امید مطالبات قانونی کارکنان را برآورده کند

کارگزاران مخابرات روستایی کشور در نامه ای خطاب به وزیر ارتباطات، خواستار عقد قرارداد دائم با مخابرات و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی کشور در نامه‌ای خطاب به وزیر ارتباطات خواستار برآورده شدن مطالبات قانونی خود شدند. 

در بخشی از این نامه آمده است: ما جامعه ایی به نام کارگزاران مخابرات روستایی هستیم که به وسعت پراکندگی کشورعزیزمان، ایران قرار گرفته اییم وخدا را شاهد می‌گیریم که خواسته ما اجرای قانون هست و بس. شما که تا حدودی در جریان امورات ما قرار دارید انتظار ما از شما به تناسب رابطه سازمانی وزارت تحت امر شما با شرکت مخابرات ایران، بیشتر است و شاید هم دادن آمارهای نادرست به شما تا امروز نتوانسته است این انتظارات قانونی ما را برآورده نماید. 

در ادامه نامه می‌خوانیم: آقای دکتر شما شاید درجریان باشید که ما سالهاست برای دستابی به حق و حقوق قانونی در تلاشیم ولی چرا تاکنون این خواسته‌های قانونی محقق نشده است؟ آیا آنرا به ما داده‌اند که ما قبول نکرده و نگرفته باشیم؟ آیا ذهنیتی واقعی و بدون تبعیض از طرف مخابرات وجود دارد که بخواهد برای همیشه این مسئله را پایانی به آن ببخشد؟ آیا و آیاهای دیگر.... 

در ادامه نامه به مطالبه اصلی کارگزاران یعنی عقد قرارداد دائم به علت مستمر بودن کار اشاره شده و ضمن بیان اینکه نمایندگان مجلس نیز بر مستمر بودن کارگزاری مخابرات اذعان دارند؛ آمده است: وزارت کار که تشخیص نوع رابطه بین کارگری و کارفرمایی یکی از وظایف و سیاستهای آن است طی صدور بخشنامة با این مفاد که شرکت مخابرات ایران ملزم به عقد قرارداد دائم با کارگزاران مخابرات روستایی است، دو بار نامه‌هایی به شرکت مخابرات ایران در این خصوص ارسال نموده است. چیزی که مورد تایید این وزارتخانه است فقط قرارداد دائم است ولی شرکت مخابرات حتی به توافقنامه‌های خودش هم پایبند نیست و همچنان اصرار بر قرارداد موقت غیر قانونی دارد تا جایی که اخیرا از طرف شرکت مخابرات به تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها نامه رسیده است که کارگزاران یا باید این قرارداد موقت را امضا نمایند یا باید تسویه حساب کرده و اخراج شوند. 

در ادامه نامه به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل به عنوان یک خواسته قانونی دیگر اشاره شده و آمده است: طرح طبقه بندی مشاغل مورد دیگری ست که کارگزاران خواهان آن هستند، امروزه شرکت مخابرات ادعا می‌نماید «کارگزاران از حقوق و مزایای برابر با کارکنان دائم و قراردادی شرکت برخوردار می‌باشند.» این ادعا، عاری از حقیقت است. 

در پایان نامه از دولت تدبیر و امید خواسته شده که در وزارتخانه‌های تحت امر خود، مطالبات قانونی کارکنان را برآورده کند.

1396/04/31 12
94073 آی تی آنالیز اینترنت حجمی و جنجال رسانه‌ای

زهرا میرخانی - حدود سه هفته پیش در همین ستون یادداشتی با عنوان" نه به اینترنت حجمی" منتشر شد که در آن وعده رگولاتوری مبنی بر تغییر روش محاسبه اینترنت حجمی برای سرویس‌های اینترنت پرسرعت ثابت و همچنین اشتیاق کاربران به حذف اینترنت حجمی مورد واکاوی قرار گرفت.

اما هفته گذشته تیتر" توقف فروش اینترنت حجمی از مردادماه" در یکی از خبرگزاری‌ها، برای تحریریه "عصر ارتباط"‌ که این موضوع به بایگانی سپرده‌شده را به جریان انداخته بود، شاید بیشتر از سایر رسانه‌ها باعث تدقیق در آن شد. 
متاسفانه بسیاری از رسانه‌ها بدون خواندن خبر به شکل کامل و تنها به اکتفای تیتر استنباطی یک خبرنگار، از پایان فروش اینترنت حجمی از مرداد ماه خبر دادند، در حالی که در اصل خبر، وزیر ارتباطات گفته که " درصدد تغییر سیاست فروش اینترنت هستیم" و تاکید کرده است:" این تصمیم در راستای افزایش استفاده نامحدود حجم اینترنت از شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته است تا با تسهیلات تعرفه‌ای مردم بتوانند از سایت‌های داخلی با سرعت و کیفیت و تعرفه مناسب استفاده کنند. قرار است این دستورالعمل مردادماه به کمیسیون تنظیم مقررات ارایه و مطرح شود."
با این مقدمه ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:
1-وزیر ارتباطات صراحتا اعلام کرده که قرار است یک دستورالعمل مردادماه به کمیسیون تنظیم مقررات ارایه شود؛ پس این که دستورالعمل اساسا کی تحویل داده شود، چه زمان در مورد آن تصمیم‌گیری شود و آیا اصلا قابلیت اجرایی شدن داشته باشد یا خیر مشخص نیست، چه بسا در صورت تصویب نیز مهلتی قرار باشد چندین ماهه برای اپراتورها در نظر بگیرند. مثل ماجرای تفکیک ترافیک اینترنت. پس آنچه مبرهن است این که به‌طور قطع اجرای چنین طرحی به دولت بعد به ارث خواهد رسید.
2-در خبر اول که به نقل از وزیر ارتباطات منتشر شد، واعظی به روشنی اعلام کرده که این تصمیم در راستای افزایش استفاده نامحدود حجم اینترنت از "شبکه ملی اطلاعات" صورت گرفته؛ نکته‌ای که از دید بسیاری از مردم و رسانه‌ها پنهان ماند این است که این دستورالعمل (که البته هنوز به کمیسیون نرفته) مربوط به سایت‌هایی است که در شبکه ملی اطلاعات در دسترس هستند، یعنی همان 200 سایت برتر که گفته می‌شود در حال حاضر به 500 سایت رسیده است و اتفاقا به گفته معاون وزیر کارایی لازم را نداشته و نیاز به تجدید نظر دارند! بنابراین خود ماجرای چگونگی تفکیک ترافیک اینترنت هم هنوز در حال بررسی است و بر فرض اجرایی شدن دستور‌العمل مذکور، ظاهرا لحاظ شدن توقف فروش اینترنت حجمی صرفا برای سرویس‌ها و محتوای داخلی رخ خواهد داد و نه سرویس اینترنت بین‌الملل.
3- با این تفاسیر، صورت مساله روشن و گویاست؛ فعلا خبری از توقف فروش اینترنت حجمی نیست و اساسا این موضوع در مقطع فعلی حتی ارزش خبری هم ندارد. چون فعلا ایده‌ای بیشتر نیست که قرار است در قالب پیشنهادی تدوین شود و سپس ارجاع شود و سپس ...

1396/04/31 3
94072 سیتنا- خبر ایران- اقتصاد ایده آل- وایمکس نیوز- ایران اکونومیست شرایط واگذاری سرویس فیبرنوری "تانوما" تسهیل می شود

سخنگوی شرکت مخابرات ایران از تسهیل شرایط واگذاری سرویس تانوما خبر داد و گفت: با درخواست سه متقاضی تجهیزات ارائه سرویس در منطقه مخابرات فراهم می شود و مدت زمان انتظار دریافت سرویس کاهش می یابد

به گزارش سیتنا، محمدرضا بیدخام از تسهیل شرایط واگذاری دسترسی فیبرنوری مخابرات (تانوما) خبر داد.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: برای دریافت سرویس تانوما متقاضیان باید در مرکز مخابراتی مربوطه درخواست ارائه کنند که با به حد نصاب رسیدن درخواست ها برای امکان سنجی، امکانات لازم برای ارائه این سرویس در مرکز مخابراتی مورد تقاضا فراهم می شود.

وی با بیان اینکه در راستای تسهیل دریافت سرویس تانوما تعداد درخواست های لازم برای فراهم کردن امکانات در منطقه به سه درخواست کاهش یافته گفت: این تغییر به کاهش مدت زمان انتظار برای دریافت سرویس تانوما منجر می شود.

بیدخام گفت: برای دریافت این سرویس مشترک نیازمند تهیه تجهیزات FAT (تجهیزات انتقال فیبر به داخل منزل) است که قیمت این تجهیزات از 260 هزار تومان آغاز می شود. پس از آن کمترین قیمت سرویس تانوما 12 هزارتومان است که متناسب با سطح سرویس ، قیمت افزایش می یابد.

1396/04/31 4

شنبه ٣١ تير ١٣٩٦ |

جستجو در وب
آمار
بازديدکنندگان امروز : 1035
کل بازديدکنندگان : 3532466
بازديدکنندگان آنلاين : 16
زمان بارگزاري صفحه : 1.43
پیشخوان

پیشخوان