.
شماره منبع تيتر تاريخ نمایش
90404 ایرنا شرکت ارتباطات زیرساخت ازابتدای امسال انجام داد؛ بیش از یک میلیارد دقیقه مکالمه بین الملل برای ایرانیان برقرار شد

مدیر کل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت از برقراری یک میلیارد و دویست و هشتاد و سه میلیون دقیقه ارتباط بین الملل برای هموطنان از آغاز سال 1395 تاکنون خبر داد.


به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شرکت ارتباطات زیر ساخت ایران، سهراب آغ بیات افزود: امسال برقراری این حجم مکالمه از طریق درگاه های بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت با همه مقاصد بین المللی امکان پذیر شده است.
وی عنوان کرد: این میزان مکالمه با تجهیزات مداری و انتقال همزمان مکالمه های تلفنی روی یک شبکه دیتا (voip) این شرکت برقرار شده است که سهم ترافیک صادره از ایران به مقصد های بین الملل 775 میلیون دقیقه و میزان ترافیک وارده به ایران 508 میلیون دقیقه است.
آغ بیات افزود: علاوه بر این میانگین شاخص کیفی (ASR )ترافیک صادره بین الملل در سال جاری حدود 24درصد بوده است .
وی عنوان کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت پیش بینی های فنی لازم را برای ایام پر ترافیک کرده تا مکالمه هموطنان بدون هیچ اختلالی و با کیفیت مطلوب برقرار شود.
مدیر کل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت یکی از این ایام را نوروز 1395 عنوان کرد که شرکت ارتباطات زیرساخت 21 میلیون و 455 هزار دقیقه ترافیک بین الملل هموطنان را بین ایران و دیگر کشور های جهان برقرار کرد و گفت: 11 میلیون و 746 هزار دقیقه سهم ترافیک صادره و 9 میلیون و 708 هزار دقیقه سهم ترافیک وارده بین الملل به کشوردر آن بازه زمانی بود که اوج ترافیک روزانه نیز روز اول فروردین بود که 9 میلیون 617 هزار دقیقه مکالمه مبادله شد.
پارسال مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت گفته بود: دو میلیارد و 200 میلیون دقیقه مکالمه بین المللی هموطنان را برقرار کرده است.

 

1395/11/03 0
90399 ایران مأموریت‌های جدید وزارت ارتباطات برای تغییر در شرکت زیرساخت پوست اندازی از نوع زیرساختی

سونیتا سراب‌پور:تغییر نام شرکت ارتباطات زیرساخت به شرکت ملی ارتباطات ایران و ایجاد سه شرکت تابعه، از جمله تکالیفی است که برای وزارت ارتباطات در برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده است. از هفته گذشته که این خبر به صورت جدی از سوی مقامات وزارت ارتباطات اعلام شد تحلیل‌ها و نظرات مختلفی در خصوص تحول در یکی از بزرگترین و حساس‌ترین زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات منتشر یا شنیده شده است. برخی کارشناسان با تکه تکه شدن بخش‌های مختلف شرکت ارتباطات زیرساخت مخالف بوده و معتقدند که ایجاد زیرمجموعه در شرکت زیرساخت باید به شکل یک قانون مجزا در مجلس تصویب شود و نباید به‌عنوان یک تکلیف در برنامه توسعه‌ای کشور دیده شود. اما در مقابل این گروه افرادی هستند که بر این باورند شرکت ارتباطات زیرساخت برای مدیریت بهتر و کارایی بالاتر نیازمند جداسازی واحدهای خود و تبدیل آنها به شرکت‌های قدرتمند است.
در فکر مأموریت‌های جدید
در آخرین ماه‌های فعالیت وزارت ارتباطات دولت یازدهم، مأموریت‌های جدیدی براساس برنامه ششم توسعه برای این وزارتخانه در نظر گرفته شده که یکی از این مأموریت‌ها، تغییر نام شرکت ارتباطات زیرساخت به شرکت ملی ارتباطات ایران و تفکیک آن به سه شرکت تابعه شامل شرکت انتقال ارتباطات بین‌الملل (با مأموریت حضور مؤثر در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی)، شرکت فنی و مهندسی شبکه‌های مخابراتی (با مأموریت تأمین نیازهای فناورانه، زیرساخت مادر مخابراتی و صدور خدمات فنی و مهندسی) و شرکت توسعه زیرساخت ارتباطی (با مأموریت توسعه، مدیریت و نظارت بر زیرساخت‌های ارتباطی حاکمیتی در چارچوب امکانات موجود و تفکیک مأموریت‌ها و در سقف پست‌های سازمانی موجود) است.
در تماس روزنامه ایران با شرکت ارتباطات زیرساخت، این شرکت به دلیل تأیید نشدن این مأموریت‌ها توسط شورای نگهبان حاضر به ارائه اطلاعات بیشتر در این خصوص نشد اما محمد جواد جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، ‌هفته گذشته و در حاشیه برنامه صبحانه وزارت ارتباطات با مسئولان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ماده۸۳ برنامه ششم توسعه، اعلام کرد: «براساس این ماده وزارت ارتباطات مکلف به افزایش ۶۰ برابری ترانزیت انتقال باند بین‌الملل شده است. بنابراین برای رسیدن به این هدف دو ابزار لازم بود که اکنون براساس مصوبه مجلس قانون این اجازه را به ما داده است که در گام اول در بحث سرمایه‌گذاری از مشارکت بخش خصوصی برای امور بین‌الملل برخوردار شویم، چرا که در گذشته چنین مجوزی نداشتیم.» وی در ادامه به دریافت مجوز برای چابکسازی ساختار خود و تشکیل سه شرکت تابعه اشاره کرده و گفته است: «چنین چابکسازی پیش از این نیز در بسیاری کشورها تجربه شده است. به‌عنوان مثال اکنون «ترک تلکام» هم برای پیگیری امور بین‌الملل شرکت ترک تلکام اینترنشنال را دارد یا ترک سل، سوپرآنلاین را راه‌اندازی کرده و تلکام ایتالیا شرکت اسپارکل را ایجاد کرده است.»به باور جهرمی با توجه به اینکه امور بین‌الملل اساساً با موضوعات داخلی تفاوت ماهیتی دارند چنین اقدامی رایج بوده و سال‌هاست شرکت‌های فعال در این حوزه ساختار داخلی و بین‌الملل خود را تفکیک می‌کنند.
تغییرات تاریخی در زیرساخت
شرکت ارتباطات زیرساخت روند‌های تاریخی گوناگونی را سپری کرده و این نخستین باری نیست که این شرکت قرار است دچار تغییر و تحولات در ساختار خود شود. این زیرمجموعه حساس وزارت ارتباطات در تیرماه سال 68 تحت عنوان «شرکت طرح و توسعه تلفن ایران» با سپری کردن مراحل قانونی اساسنامه تشکیل شد. اما پس از حدود 10 سال فعالیت در عرصه مخابرات و ارتباطات به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق‌العاده در دی ماه سال 78 نام شرکت از طرح و توسعه تلفن ایران به طرح و توسعه شبکه‌های مخابراتی تغییر یافت. این آخرین تغییرات در نام و ساختار این شرکت نبود چرا که در نهایت هیأت وزیران دولت هفتم در یکی از جلسه‌های خود در مرداد ماه سال 83 بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به استناد مواد 2 و 4 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران مصوب 1379 و مصوبه شماره 76016/190 شورای عالی اداری در اجرای بند ب ماده یک قانون مذکور با تجدید سازمان، تغییر نام و اصلاح اساسنامه شرکت طرح و توسعه شبکه‌های مخابراتی (ثبت شده به شماره 18347) به شرکت ارتباطات زیرساخت موافقت کرد.
اساســــنامه شـــــرکت ارتباطات زیرساخت در راستای توجه و اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و واگذاری شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی تغییر و به صورت شرکت مستقل و زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در آبان ماه سال 87 به تصویب شورای نگهبان رسید.شرکت ارتباطات زیرساخت وظایف گوناگونی برعهده دارد اما اکثر کاربران در کشور این شرکت را به‌عنوان نهادی می‌شناسند که به صورت انحصاری پهنای باند را وارد کشور و آن را در بین بازیگران اینترنتی کشور توزیع می‌کند. همچنین این شرکت در سال‌های گذشته به دلیل سیاست‌های مدیران دو دولت گذشته به‌عنوان عامل اصلی اختلال و گرانی در سرویس اینترنت کشور نیز شناخته شده است. در واقع اوج نارضایتی شرکت‌های اینترنتی از سیاست‌های این شرکت به دوران ریاست‌جمهوری دولت هشتم و نهم باز می‌گردد. اسناد و گزارش‌های گوناگون منتشر شده هم نشان می‌دهد که در این دوران به دلیل عدم باور وزیران ارتباطات این دو دولت (هشتم و نهم) به فناوری اطلاعات به‌عنوان عاملی برای رشد اقتصادی کمترین توسعه در زیرساخت‌های ارتباطی کشور صورت گرفته است. با روی کار آمدن دولت یازدهم و انتخاب محمود واعظی به‌عنوان وزیر ارتباطات این دولت، تغییر و تحولات گوناگونی در بخش‌های مختلف این وزارتخانه از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت رخ داده است. هرچند هنوز گلایه‌ها از سرعت و کیفیت پایین اینترنت شنیده می‌شود اما به باور بسیاری از مدیران شرکت‌های اینترنتی که زمانی منتقد اصلی فعالیت‌های شرکت ارتباطات زیرساخت بودند حالا به باور همین مدیران، شرکت ارتباطات زیرساخت در سه سال گذشته و مخصوصاً از زمان روی کار آمدن محمد جواد آذری جهرمی به‌عنوان جوان‌ترین مدیر این شرکت، دچار تحولات مثبت و کارآمدی شده و توانسته علاوه بر ایجاد تغییر در ساختار خود، شبکه ارتباطی کشور را نیز با پیشرفت و توسعه قابل توجهی همراه کند.
خوب و بد یک تفکیک
ایجاد سه شرکت جدید به ساختار شرکت ارتباطات زیرساخت و تبدیل شدن این شرکت به یک هلدینگ نظرات مختلفی را از سوی کارشناسان حوزه ICT کشور به‌دنبال داشته است. عباس پورخصالیان، کارشناس حوزه مخابراتی، در گفت‌وگو با روزنامه ایران، اعلام می‌کند که ایجاد شرکت‌های جدید در ساختار شرکت زیرساخت باید به شکل یک قانون مجزا دیده شود و در نظر گرفتن این تغییرات در برنامه توسعه‌ای یک کشور اشتباه است. وی در این خصوص می‌گوید: «ایجاد سه شرکت جدید نیاز به قانون‌نویسی مشخص دارد چرا که این ساختار باید ماندگار بماند اما دیدن این تغییرات در برنامه 6سال شرایط را گنگ می‌کند و مشخص نیست بعد از پایان برنامه ششم توسعه آیا این تغییر ساختار ماندگار خواهد بود یا خیر.»
این کارشناس معتقد است که شرکت زیرساخت به جای اضافه کردن شرکت‌های جدید به ساختار خود می‌تواند بسیاری از وظایفی که برای سه شرکت جدید خود در نظر گرفته را به بخش خصوصی واگذار کند. پورخصالیان نسبت به تغییر ساختار شرکت زیرساخت در برنامه 6 توسعه هشدار داده و تأکید می‌کند نباید با تصمیمات غیرکارشناسانه تجربه تلخ خصوصی‌سازی مخابرات را تکرار کرد.
در مقابل این نظر اما احمدرضا نخجوانی، مدیرعامل یک شرکت اینترنتی، ایجاد این تغییرات در ساختار شرکت ارتباطات زیرساخت را مثبت ارزیابی می‌کند. او در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران در این خصوص می‌گوید: «بسیاری از سازمان‌ها در گذر زمان وقتی بزرگ می‌شوند دیگر کارایی گذشته را نخواهند داشت و دچار یک لختی می‌شوند به همین دلیل در چند دهه گذشته بسیاری از سازمان‌ها برای جلوگیری از مشکلات و افزایش کارایی خود به سمت برون‌سپاری حرکت و ساختار خود را کوچک نگه‌داشته‌اند چرا که از نظر هزینه‌ای کاملاً این روش به نفع چنین سازمان‌هایی خواهد بود.»
وی در ادامه می‌افزاید: «در دنیا بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ به سمت برون‌سپاری خود رفته‌اند و این اتفاق به شرکت زیرساخت هم کمک خواهد کرد تا کارآمدتر عمل کند و از سوی دیگر با توجه به مشکلات تحریمی که برای ایران وجود دارد این شرکت می‌تواند در بازارهای بین‌الملل با این ساختار جدید بهتر و مؤثرتر فعالیت کند.» نخجوانی با اشاره به چشم‌اندازی که این تغییرات در شرکت ارتباطات زیرساخت برای شرکت‌های اینترنتی می‌تواند داشته باشد تنها پیش‌بینی می‌کند که این تغییرات می‌تواند باعث انعطاف‌پذیری و چابک‌تر شدن شرکت ارتباطات زیرساخت در مقابل مشتریانش شود و در نهایت سرویس‌های بهتری به این فعالان ارائه کند. هرچند وی تأکید می‌کند ارائه سرویس بهتر به مشتریان زیرساخت نیازمند تغییرات ریشه‌ای‌تر هم در تیم مدیریت این شرکت دارد، تغییراتی که در چند ماه اخیر و با روی کار آمدن جهرمی بخوبی ایجاد شده است.

 

1395/11/03 2
90396 فارس در نامه سازمان خصوصی سازی به سازمان بورس صورت گرفت لغو رسمی درخواست انتقال سهام مخابرات به نام دولت

سازمان خصوصی سازی در نامه‌ای به سازمان بورس، از لغو درخواست انتقال سهام شرکت مخابرات ایران به نام دولت به دلیل ایفای تعهدات شرکت توسعه اعتماد مبین به عنوان مالک اصلی این شرکت خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ محمود قامت مدیر کل دفتر بازار یابی و واگذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی در نامه‌ای به سازمان بورس و اوراق بهادار که در دوشنبه هفته گذشته تنظیم و ارسال شده عنوان کرد که « با توجه به ایفای تعهدات از سوی شرکت توسعه اعتماد مبین به عنوان خریدار سهام شرکت مخابرات، درخواست انتقال سهام شرکت مخابرات ایران به نام دولت جمهوری اسلامی ایران، کان لم یکن اعلام می‌شود.»

به گزارش فارس، اواخر آذر ماه امسال سازمان خصوصی سازی پیرو آنچه که « استیفای حقوق دولت» نام برد، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پس از اعلام تذکرات متعدد به خریدار و اعطای مهلت کافی برای عمل به تعهدات باقی مانده و طی نمودن کلیه مراحل لازم نظیر ارسال اظهار نامه رسمی به عنوان خریدار مذکور، با توجه به مفاد قراردادی فی مابین خریدار و فروشنده، فسخ قرارداد واگذاری از سوی سازمان خصوصی سازی به خریدار اعلام شده است.»

خصوصی سازی سپس با بیان اینکه شرکت توسعه اعتماد مبین وابسته به تعاونی سپاه نتوانسته در موعد مقرر اقساط خود را پرداخت کند، از عدم پرداخت بدهی 1000 میلیارد تومانی این شرکت به سازمان خصوصی سازی خبر داد.

با گذشت حدود یک ماه از جنجال سازمان خصوصی‌سازی بر سر فسخ قرارداد مخابرات در نهایت با پا در میانی رییس جمهور قرار شد، در مهلتی 15 روزه به توسعه اعتماد مبین تتمه بدهی باقی مانده قسط چهاردهم واگذاری مخابرات به خصوصی سازی پرداخت شود.

به این ترتیب با تسویه مبلغ 440 میلیارد تومان بدهی معوقه مالک مخابرات با سازمان خصوصی سازی، فسخ قرارداد این دارایی منتفی شد.

مصطفی سید هاشمی مدیر عامل شرکت توسعه اعتماد مبین نیز در مصاحبه‌ای عنوان کرد که « شرکت مخابرات تاکنون 13 قسط از اقساط این شرکت را طی سالیان گذشته پرداخت کرده که از این اقساط هر قسط رقمی معادل 498 میلیارد تومان را در بر می‌گرفته و بدین ترتیب تاکنون بیش از 6500 میلیارد تومان به حساب دولت پرداخت کرده است. در مجموع نیز در زمان خرید مخابرات مبلغ 1560 میلیارد تومان به صورت پیش پرداخت به حساب دولت واریز شده است.»

به گفته سید هاشمی، این شرکت بیش از این نیز 10 درصد قسط چهاردهم خود را به سازمان خصوصی‌سازی پرداخت کرده بود.

به گزارش فارس هم اکنون دو قسط از کل اقساط واگذاری مخابرات باقی مانده که با تسویه آن در نیمه دوم سال 1396 پرونده واگذاری شرکت مخابرات از سوی دولت بطور رسمی بسته خواهد شد.

 

1395/11/03 6
90392 تسنیم-صبحانه آنلاین خصوصی‌سازی به سازمان بورس در خصوص بلوک مخابرات نامه نوشت

سازمان خصوصی سازی طی نامه ای به سازمان بورس اعلام کرد درخواست انتقال سهام شرکت مخابرات ایران به نام دولت جمهوری اسلامی ایران کان لم یکن اعلام می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ سازمان خصوصی سازی طی نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد درخواست انتقال سهام شرکت مخابرات ایران به نام دولت جمهوری اسلامی ایران کان لم یکن اعلام می شود.
در متن این نامه که در سایت کدال منتشر شده و به امضای مدیرکل دفتر بازاریابی و واگذاری بنگاه های سازمان خصوصی سازی رسیده، خطاب به معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار آمده است:
پیرو نامه شماره 20357 /30 تاریخ 23 آذر 1395 و بازگشت به نامه شماره 16478/ 122 تاریخ 20 دی ماه 1395 مدیر نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان خصوصی سازی اعلام می شود که با توجه به ایفای تعهدات از سوی شرکت توسعه اعتماد مبین به عنوان خریدار سهام شرکت مخابرات، درخواست انتقال سهام شرکت مخابرات ایران به نام دولت جمهوری اسلامی ایران کان لم یکن اعلام می شود.
گفتنی است؛ سازمان خصوصی سازی در روز 23 آذر امسال با انتشار اطلاعیه‌ای فوری و مهم اعلام کرد در چارچوب مفاد قرارداد منعقده با خریدار بلوکی سهام شرکت مخابرات ایران و نظر به عدم ایفای تعهدات قراردادی مزبور از جانب خریدار این سهام و نقض مکرر این تعهدات، از حق فسخ مندرج در قرارداد یاد شده استفاده نموده است و قرارداد معامله تاریخی مخابرات را فسخ شده اعلام می‌کند که این اطلاعیه با حواشی زیادی همراه بود و سرانجام به پرداخت اقساط معوق توسط خریدار منجر شد.

 

1395/11/03 12
90379 ایسنا روایت معاون وزیر ارتباطات از داستان فیلترینگ

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: این شرکت همانند گذشته در حوزه فیلترینگ خود را به اجرای دستورات کارگروه مربوطه و قوه قضاییه ملزم می‌داند.


به گزارش ایسنا، طی مدتی که از عمر دولت یازدهم می‌گذرد تلاش‌های متعددی برای دسترسی مردم به شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته و دسترسی به فضای مجازی و بهره‌مندی از سرعت و کیفیت مناسب به نوعی جزو حقوق شهروندی محسوب می‌شود. برهمین اساس دولت تلاش‌های متعددی برای دسترسی مناسب مردم به محتوای مفید داشته است.

در شرایطی که بدنه دولتی پیگیر طرح‌هایی مانند اجرای فیلترینگ هوشمند است گاهی انتقاداتی نیز به آن وارد می‌شود به عنوان مثال چندی پیش در جریان قطع دسترسی مشترکان به یک بازی اینترنتی به این‌که وزارت ارتباطات دسترسی کامل کاربران به این بازی را مسدود نکرده انتقاداتی مطرح و اینگونه عنوان شد که وزارت ارتباطات دستورات لازم در این حوزه را اجرا نکرده است.

محمدجواد آذری جهرمی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به سوالی در این باره، توضیح داد: طبق مصوبات و آنچه ابلاغ شده برای اجرای این موضوع سلسله مراتبی وجود دارد و بدین ترتیب با توجه به آنکه طبق مصوبات این گونه اعلام شده که موضوعات مربوط به این حوزه از سوی دبیر کارگروه فیلترینگ مطرح شود، طبیعتا برای اجرای این امور لازم است که از سوی چنین مرجعی به ما اطلاع رسانی شده باشد.

وی همچنین عنوان کرد: به هر صورت ما طبق آنچه به عنوان دستورالعمل و قانون به ما ابلاغ شده فیلترینگ سایت های اعلام شده را اجرا می کنیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به سوالی درباره برخی از اظهارات در ارتباط با دخالت قوه قضاییه در بحث فیلترینگ سایتها نیز عنوان کرد: طبق ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه‌ای فراهم آورندگان خدمات دسترسی موظف هستند دستورات قضایی و کارگروه فیلترینگ را در این حوزه اجرا کنند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: طبق قانون باید امور مربوط به فیلترینگ از سوی فراهم آورندگان خدمات دسترسی انجام شود. در فاز دوم پالایش هوشمند نیز این موضوع را مورد توجه قرار داده‌ایم و تجهیزات ما در حوزه شبکه‌های دسترسی فراهم شده و به تدریج این روند اجرایی خواهد شد.

آذری جهرمی همچنین عنوان کرد: در این میان اینکه قانونگذار اشاره کرده مصادیق غیرمجاز را کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه ای تشخیص می‌دهد موضوعی است که نافع مسئولیت قوه قضایی نمی‌شود چراکه ممکن است فردی به قوه قضاییه شکایت کرده باشد و به طور مثال یک سایت با شکایت خصوصی مواجه بوده باشد که این موضوع از سوی قوه قضائیه پیگیری می شود یا ممکن است جرایم دیگری مانند ورود به حریم خصوصی و ... صورت بگیرد که در این حوزه دادگاه‌ها می‌توانند جدا از کارگروه فیلترینگ خود به فیلتر یک سایت رای بدهند.

معاون وزیر ارتباطات در ادامه اظهار کرد: اما آنکه قوه قضاییه در دسترسی به یک سرویس عمومی که مورد استفاده همگان قرار دارد آیا این توان را دارد که حکم فیلترینگ دهد یا خیر موضوعی است که بیشتر جزو مباحث حقوقی حساب می شود و باید از حقوقدانان در خصوص آن پرسید.

آذری جهرمی در پایان تاکید کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت همانند روال سابق دستورات قضایی را نیز دریافت کرده و خود را ملزم به اجرای آنها می داند

 

1395/11/03 9
90371 ایرنا- الف-فارس- کیهان-آرمان امروز-تجارت اختلال تلفنی در 6 مرکز مخابراتی تهران از فردا

ارتباط تلفنی در مرکزهای مخابرات الغدیر، پیروزی، شهید برادری صالحیه، سلمان فارسی، نهری و دکتر حسابی از فردا (سوم بهمن ماه) به دلیل اجرای عملیات توسعه کابل به مدت چند ساعت مختل می شود.

به گزارش شنبه مخابرات منطقه تهران، ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات الغدیر با پیش شماره های 3300 تا 3304، 3343، 3368 تا 3373 و 3662 در محدوده خیابان های شهید محلاتی، شهید آیت الله سعیدی، شهید مخبر جنوبی و شهید بهزادی مختل می شود.
در مرکز مخابرات پیروزی با پیش شماره های 3325، 3330 تا 3336، 3378، 3379 و 3660 در محدوده خیابان های کرمان، شکوری، شهید محبی و شهید مطهری نیز اختلال بروز می کند
بر اساس این گزارش، در مرکز مخابرات شهید برادری صالحیه با پیش شماره های 5662 و 5663 در محدوده صالحیه به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است.
ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات سلمان فارسی و نهری از ساعت یک بامداد به مدت پنج ساعت و در مرکز مخابرات دکتر حسابی از ساعت 2 بامداد به مدت چهار ساعت اختلال بروز می کند.
به گزارش ایرنا، شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است ضریب نفوذ تلفن ثابت از 38.13 به 38.22 درصد به نسبت جمعیت کشور افزایش یافت.
شرکت مخابرات تا پایان شهریورماه امسال 30 میلیون و 452 هزار و 71 شماره از مجموع 37 میلیون و 17 هزار و 47 شماره مصوب را دایر کرد و توانست ضریب نفوذ خود را به نسبت جمعیت کشور به 38.22 درصد افزایش دهد و شماره‌های دایری شهری را به 25 میلیون و 408 هزار و 899 و شماره دایری روستایی را به پنج میلیون و 43 هزار و 172 برساند.

1395/11/02 9
90369 ایسنا- مهر- فارس- تسنیم- دنیای اقتصاد- فناوران اطلاعات- عصر اقتصاد- کیهان سخنگوی مخابرات خبر داد امکان دایورت یا انتقال خطوط تلفن ثابت محدوده پلاسکو

سخنگوی شرکت مخابرات ایران از امکان دایورت یا انتقال خطوط قطع شده تلفن ثابت ساختمان پلاسکو خبر داد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه در حال حاضر تنها ۱۳۰۰ خطی که مربوط به واحدهای خود ساختمان پلاسکو می‌شود قطع است؛ در پاسخ به این سوال که تکلیف مالکان این خطوط چه خواهد شد، توضیح داد: مشترکین می توانند خط تلفن تحت مالکیت خود را به تلفن های ثابت یا همراه مورد نظر دایورت کنند.

وی همچنین در مورد انتقال خطوط نیز گفت: مالکان این شماره‌ها می توانند در صورت درخواست، شماره های خود را به نقاط مختلف در همان منطقه مخابراتی منتقل کنند.

بیدخام در توضیح نحوه این انتقال اظهار کرد: این مالکان می توانند با مراجعه به مرکز مخابرات ملت، با تکمیل فرم های لازم، خط خود را به نقطه مورد نظر در همان منطقه مخابراتی انتقال دهند.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران افزود: طبیعی است که امکان استفاده از این خطوط پس از بازسازی ساختمان پلاسکو یا فروش آنها نیز مهیا خواهد بود.

1395/11/02 4
90362 ایسنا- وایمکس نیوز- آی سی تی پرس- دنیای اقتصاد- عصر اقتصاد- ابرار اقتصادی معاون وزیر ارتباطات خبر داد تلاش برای بهبود تعرفه خدمات دیتا در ماه آتی

رییس سازمان فناوری اطلاعات از پیگیری امور برای بهبود تعرفه خدمات دیتا در ایام دهه فجر خبر داد.

نصرالله جهانگرد در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که در ماه‌های آخر فعالیت دولت یازدهم وعده‌های داده شده در زمینه‌ی اینترنت تا چه اندازه محقق شده، اظهار کرد: آقای رییس جمهور دسترسی مردم به اطلاعات و دانش از طریق شبکه‌های اطلاعات ملی و همچنین دسترسی به اینترنت بین‌الملل را جزو حقوق شهروندی مردم می‌دانند و برهمین اساس از ابتدای دولت در این باره تلاش‌های متعددی صورت گرفته است.

معاون وزیر ارتباطات با بیان این‌که اکنون به‌طور تقریبی خدماتی که مردم در حوزهارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت می‌کنند رشد ۱۰ برابری داشته، تصریح کرد: البته در مجموع شرایط حوزه فاوا به گونه‌ای است که هر قدر در آن تحول رخ داده و کار شود همچنان جای کار وجود دارد. برهمین اساس برای رسیدن به نقطه و جایگاه مطلوب باید گام‌های بیشتری برداشته شود.

وی ادامه داد: ما هنوز در جایگاه ۱۳ یا ۱۴ منطقه قرار داریم در حالی‌که طبق برنامه توسعه باید رتبه دوم منطقه را به خود اختصاص می‌دادیم. متاسفانه غفلت از سرمایه‌گذاری و تدابیر لازم در دو دولت گذشته موجب شد با شکافی در این حوزه مواجه شویم. ما نیز در دولت برای حل این موضوع تلاش‌های متعدد کردیم، اما همچنان این عقب‌ماندگی‌ها به‌طور کامل جبران نشده است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات همچنین عنوان کرد: به هرحال اکنون مردم کشور در نقاط مختلف از طریق شبکه موبایلی و ثابت امکان دسترسی به دیتا را دارند. البته در جریان ارائه‌ی این خدمات طبیعتا نکاتی نیز وجود دارد. به عنوان مثال در حوزه بهبود نظام تعرفه‌گذاری یا نظام مهندسی کار پیگیری‌های متعددی در وزارت آمریکا انجام می‌شود و امیدواریم در ایام دهه فجر اخبار جدیدی دراین زمینه اعلام شود.

جهانگرد در پایان گفت: در حال حاضر برای ارائه‌ی تعرفه‌های بهتر در خدمات دیتا و همچنین دسترسی به کیفیت بهتر سرویس‌ها تلاش‌های متعددی در حال انجام است و این امور مراحل نهایی خود را طی کرده و به زودی اعلام خواهد شد.

1395/11/02 7
90359 میزان- کیهان توسعه شبکه کابل در مرکز مخابراتی آیت ا... ایروانی

عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابل در مرکز مخابرات آیت ا... ایروانی از تاریخ ۳۰ دی ماه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه تهران، با اجرای عملیات مذکور ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات آیت ا... ایروانی از ساعت ۹ صبح به مدت ۴ ساعت با اختلال همراه است.

1395/11/02 7
90354 عصر ایران- تابناک- ایران اکونومیست- پارسینه- میزان-تجارت اختلال در 4 مرکز مخابراتی تهران از چهارشنبه

ارتباط تلفنی در مرکزهای مخابرات شهید عاطف، پیروزی، گلپایگانی و شهیدان کولیوند از بیست و نهم دی ماه به دلیل اجرای عملیات توسعه کابل به مدت چند ساعت مختل می شود. 
 
به گزارش سه شنبه مخابرات منطقه تهران، ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات شهید عاطف با پیش شماره های 7729، 7670، 7770 تا 7774 و همچنین 7786 تا 7788 در محدوده خیابان های 188 و 194 شرقی، تیرانداز و سجده ای مختل می شود.

در مرکز مخابرات پیروزی با پیش شماره های 3325، 3330 تا 3336، 3378، 3379 و 3660 در محدوده خیابان های محصل، پیروزی، دهقان و عادلی نیز اختلال بروز می کند.

بر اساس این گزارش، در مرکز مخابرات شهیدان کولیوند با پیش شماره های 3670 و 3671 در محدوده خیابان های سعدی، ملاصدرا و میدان آلاله ارتباط تلفنی مختل می شود.

ارتباط تلفنی در مرکز مخابرات گلپایگانی قلعه میر نیز با پیش شماره های 5645 و 5686 در محدوده قلعه میر به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است.

به گزارش ایرنا، شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است ضریب نفوذ تلفن ثابت از 38.13 به 38.22 درصد به نسبت جمعیت کشور افزایش یافت.

شرکت مخابرات تا پایان شهریورماه امسال 30 میلیون و 452 هزار و 71 شماره از مجموع 37 میلیون و 17 هزار و 47 شماره مصوب را دایر کرد و توانست ضریب نفوذ خود را به نسبت جمعیت کشور به 38.22 درصد افزایش دهد و شماره‌های دایری شهری را به 25 میلیون و 408 هزار و 899 و شماره دایری روستایی را به پنج میلیون و 43 هزار و 172 برساند.

1395/11/02 8
90351 مهر- وایمکس نیوز- آی سی تی پرس- هموطن سلام- تابناک در گفتگو با مهر اعلام شد: خطوط تلفن قطع شده در منطقه پلاسکو وصل شد/نصب آنتن های سیار موبایل

مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از بعدازظهر روز گذشته برقراری ارتباطات در منطقه حادثه دیده پلاسکو و خیابانهای اطراف به حالت عادی بازگشته است و اختلالی مشاهده نمی شود.

محمدرضا فرنقی زاد در گفتگو با خبرنگار مهر، درخصوص آخرین وضعیت تامین ارتباطات در منطقه حادثه دیده ساختمان پلاسکوی تهران اظهار داشت: براساس دستور وزیر ارتباطات برای تقویت و تامین ارتباطات این منطقه، از روز گذشته عملیات سرویس دهی آغاز شد و با وجودی که در ساعات اولیه حادثه آتش سوزی، اختلالاتی اندک در برقراری ارتباط با موبایل وجود داشت اما با تقویت سیستم های مربوطه، شرایط از بعدازظهر روز گذشته به حالت عادی درآمده است.

وی با بیان اینکه اپراتورهای موبایل در این منطقه، نسبت به نصب آنتن های سیار موبایل اقدام کرده اند، خاطرنشان کرد: با تقویت ارتباطات در این منطقه، هم اکنون مشکلی از بابت برقراری صوت و دیتا با موبایل دیده نمی شود و برقراری ارتباطات در حالت عادی است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات اضافه کرد: تنها تعداد معدودی خط تلفن ثابت به دلیل قطع برق منطقه پلاسکو با اختلال و قطعی مواجه شده اند که براساس بررسی های به عمل آمده، قرار امروز و همزمان با اتصال برق و رفع خرابی تاسیسات برق، نسبت به برقراری ارتباط این خطوط تلفن ثابت اقدام شده است.

1395/11/02 10
90350 سیتنا- تماس نیوز- وایمکس نیوز- فارس- ایتنا- الف غیر از خطوط تلفن ساختمان پلاسکو، سایر خطوط منطقه وصل است

مدیرکل روابط عمومی مخابرات منطقه تهران، گفت: ٢ هزار و ٣٠٠ شماره تلفن ثابت که بر اثر ریزش ساختمان پلاسکو دچار اختلال شده بود که خطوط خارج ساختمان پلاسکو توسط مخابرات تهران دایر شد.

به گزارش سیتنا، حسنعلی ذوالفقاری، گفت: پس از اعلام حادثه اتش سوزی و قطعی ٣ هزار و ۵٠٠ شماره تلفن در محدوده ساختمان پلاسکو بلافاصله ماموران مخابراتی به محل اعزام تا نسبت به رفع اختلال بوجود امده اقدام کنند.

وی افزود: با همت و تلاش ماموران مخابراتی در اولین گام برق تاسیسات قطع تا از آسیب زدگی به سایر قسمت ها جلوگیری شود.

ذو الفقاری با بیان این مطلب که در حال حاضر یک هزار و ٢٠٠ شماره تلفن ثابت که در ساختمان پلاسکو مشغول فعالیت بوده قطع می باشد، گفت: تیم بحران مخابرات منطقه تهران در حالت آماده باش است.

1395/11/02 7
90349 فارس مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات خبر داد ۳ میلیون سیم کارت بی‌هویت امروز قطع می‌شود/ بی‌هویت‌ها فعلاً سلب امتیاز نمی‌شوند

مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات با اعلام تعداد سیم‌کارت‌های بی‌هویت فعلی گفت: ۳ میلیون سیم‌کارت بی‌هویت امروز قطع کامل می‌شود اما برای سلب امتیاز، مهلت دوباره‌ تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز 30 دی‌ماه آخرین مهلت سیم‌کارت‌های دارای نقص هویت برای جلوگیری از قطع دو طرفه ارتباط است. 

حسین فلاح جوشقانی سرپرست معاونت بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در یک برنامه تلویزیونی در این باره اعلام کرد: اطلاع‌رسانی به مالکان سیم‌کارت‌های دارای نقص هویت، از طریق ارسال پیامک انجام شده است و در این پیامک به آنها اعلام شده برای جلوگیری از قطع سیم‌کارت باید با مراجعه به دفاتر امور مشترکان اپراتورها، مدارک شناسایی خود را کامل کنند. 

وی گفت: حدود یک ماه پیش 6 میلیون سیم‌کارت با اطلاعات هویتی ناقص در شبکه اپراتورها وجود داشت که با مراجعه 3 میلیون نفر از مالکان سیم‌کارت‌های بی‌هویت، برای احراز هویت، امروز 3 میلیون سیم‌کارت با اطلاعات هویت ناقص هنوز در شبکه وجود دارد. 

فلاح با تأکید دوباره بر اینکه امروز آخرین فرصت سیم‌کارت‌های بی‌هویت برای جلوگیری از قطع دو طرفه ارتباط است، گفت: امروز فرایند عملیات قطع سیم‌کارت‌های بی‌هویت انجام می‌شود، اما فعلاً در سلب امتیاز این سیم‌کارت‌ها دست نگه داشته‌ایم و سلب امتیاز پس از مدت دیگری در صورت عدم مراجعه دوباره مشترک انجام خواهد شد. 

به گفته وی، در حال حاضر سیم‌کارت‌های بی‌هویت در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل وجود دارد، اما در رایتل، تکلیف این سیم‌کارت‌ها مشخص شده است.

1395/11/02 7
90348 فارس- وایمکس نیوز- آی سی تی پرس- ایستنا- هموطن سلام- عصر ایرانیان- ابرار اقتصادی- دنیای اقتصاد- تعادل-ایران معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با فارس: اپراتورها آماده تفکیک ترافیک داخل از خارج شدند/ اعلام زمان اجرا برای کاربران در دهه فجر

معاون وزیر ارتباطات گفت: با پایان مهلت رگولاتوری به اپراتورها برای تفکیک ترافیک داخل از خارج تا 30 دی‌ماه، آمادگی فنی تکمیل و مقررات گذاری‌ در حال انجام است که زمان‌بندی اجرا برای کاربران دهه فجر اعلام خواهد شد.

نصرالله جهانگرد در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس با اشاره به پایان مهلت سازمان تنظیم مقررات رادیویی (رگولاتوری) به اپراتورها برای تفکیک ترافیک داخل از خارج تا 30 دی‌ماه اظهار داشت: آمادگی فنی اپراتورها برای اجرای این برنامه تکمیل شده و برنامه در مرحله مقررات‌گذاری است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران توضیح داد: پیرو مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای الزام تفکیک ترافیک خارج از داخل، کمیته‌های فنی متعددی برای هماهنگی این تکلیف تشکیل شد و مقدمات اجرای این تکلیف به صورت فشرده در 3 تا 4 جلسه مداوم در هفته پیگیری شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این کار از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نیازمند تمهیدات فنی بود، رگولاتوری، مهندسی و اعمال زیرساخت‌ها را به شرکت‌های پیمانکار و اپراتورها تکلیف کرد.

جهانگرد ادامه داد: هم‌اکنون اپراتورها تجهیزات مورد نیاز را تهیه، نصب و راه‌اندازی کرده‌اند و از نظر فنی این آمادگی فراهم شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پس از آمادگی فنی، مرحله بعد مربوط به مقررات گذاری‌ است که تاکنون موضوع مقررات و تعرفه‌‌‌گذاری ترافیک داخل و خارج تا حدود بسیار زیادی روشن شده است.

وی تاکید کرد: با اتمام کامل مرحله فنی و مقررات گذاری، آقای وزیر در گزارش‌های دهه فجر موضوع را گزارش و زمان‌بندی اجرای تفکیک ترافیک داخل و خارج برای کاربران را اعلام خواهند کرد.

 

1395/11/02 8
90347 ایسنا- سیتنا- ایرنا- ایستنا- عصر ایران- الف- فردا نیوز- بولتن نیوز- فناوران اطلاعات-شرق وصل مجدد تلفن های محدوده پلاسکو/تعیین تکلیف برای خط های تلفن پاساژ

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات از وصل مجدد خطوطی که در محدوده پاساژ پلاسکو قطع شده بودند خبر داد.

محمدرضا بیدخام در گفتگو با ایسنا با اعلام این خبر گفت: در مجموع حدود ۳۵۰۰ خط به دلیل قطعی برق با اختلال مواجه شده بودند که از ساعات اولیه صبح امروز امور مربوط به وصل مجدد آنها انجام شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها ۱۳۰۰ خطی که مربوط به واحدهای خود ساختمان  پلاسکو می‌شود قطع است؛در پاسخ به این سوال که تکلیف مالکان این خطوط چه خواهد شد توضیح داد: مالکان این شماره‌ها می توانند در صورت درخواست شماره های خود را به نقاط مختلف همان منطقه منتقل کنند.

بیدخام افزود:طبیعی است که امکان استفاده از این خطوط پس از بازسازی ساختمان پلاسکو یا فروش آنها نیز مهیا خواهد بود.

به گزارش ایسنا؛ به دنبال حادثه ساختمان پلاسکو از روز گذشته حدود ۳۵۰۰ خط تلفن ثابت منطقه  به دلیل قطعی شبکه برق  دچار اختلال و قطعی شده و تیم فنی شرکت مخابرات تا ساعت هشت صبح امروز اجازه ورود به این محدوده را نداشت.

1395/11/02 7

يکشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٥ |

جستجو در وب
آمار
بازديدکنندگان امروز : 1670
کل بازديدکنندگان : 3248386
بازديدکنندگان آنلاين : 11
زمان بارگزاري صفحه : 0.66
پیشخوان

پیشخوان